Fujifilm X-T4 bude mít novou baterku

Dnes přinesl FujiRumors další informaci o chystaném fotoaparátu Fujifilm X-T4.

FujiRumors nedávno informoval o tom, že baterie pro X-T4 bude vylepšená oproti předchozí verzi z X-T3. Možná by si někdo řekl, proč by to ve Fuji dělali, když stejné baterie používají už tak dlouho? FujiRumors zmiňuje hned několik důvodů, které zřejmě povedou k upgrade baterií.

Historie baterií NP-W126

  • baterii NP-W126 využívá systém Fuji již od ledna 2012 (oznámení X-Pro1)
  • legendární fotoaparáty Fujifilm X-T1 a X-E1 uměly nafotit na jednu bateri 350 snímků (tedy víc než X-T2)
  • došlo k upgrade baterie a nová baterie byla obohace na o písmeno „S“, tedy NP-W126S – baterie se tolik nepřehřívala jako její starší verze
  • jediné zlepšení, které jsme za 8 let u systému Fujifilm X zaznamenali, byl menší skok z 340 fotek na jedno nabití (X-T2) na 390 fotek (X-T3) díky energeticky “úspornějšímu” procesoru

Takže je jasné, že v oblasti baterií je co zlepšovat a na čem pracovat. Nyní FujiRumors přichází se zprávou, že Fuji představí zcela novou baterii.

Fujifilm X-T4 bude mít prý novou baterii. A tím “novým” máme na mysli, že to nebude baterie NP-W126 a ani baterie GFX NP-T125.

8 let po X-Pro1 a 6 let po původním Fujifilm X-T1 konečně Fuji představí novou baterii s lepší kapacitou. Máme se na co těšit.

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 13. 2. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *