Fujifilm X-H2 bude odlišná od X-T řady

Fujifilm X-H2 bude odlišná od X-T řady

Podle nedávné interview s Japonským vrcholovým manažerem TakashiUeno z Mapcamera bude nadcházející Fujifilm X-H2 odlišným fotoaparátem od série X-T. Hlavní rozdíly mezi těmito řadami budou v designu a provozuschopnosti a pro řadu X-H nebude charakteristikou jen stabilizace v těle fotoaparátu (IBIS).

Podle odhadů to zatím vypadá, že se v modelech X-H2 a X-T5 objeví nový APS-C snímač s rozlišením 32 MPx, který Fujifilmu dodá Sony, které v současnosti vyvíjí 2 snímače velikosti velikosti 4/3“, 2 snímače velikosti APS-C a má také hned 6 prototypů snímačů Full-Frame.

První snímač APS-C má kódové označení IMX671AQR a jedná se o 43 MPx CMOS senzor s možností natáčení 8K videa s hloubkou 12 bitů. Snímač je rovněž schopen pořizovat fotografie s dynamickým rozsahem až 16 bitů! Nejspíš by se měl objevit v nové bezzrcadlovce Sony A7000.

Druhý snímač pod kódovým označením IMX510 má rozlišení 32 MPx a podle dosavadních informací by se měl objevit ve fotoaparátu Fujifilm X-T5. Více informací bohužel rumors neodhalily.

Fuji X-H2 se bude lišit od řady T v následujícím:

 • Fujifilm chce pokračovat v koncepci řady XH, která se liší od řady T
 • řada X-H není charakterizována pouze IBIS
 • řada X-H je vyrobena velmi odolně, má velký grip aby byla lépe použitelná u dlouhých objektivů, má silnější stěny magnéziového těla a je robustnější
 • To vše dělá kameru větší a těžší, ale je to nezbytné pro splnění profesionálních potřeb a zachování vysokých specifikací
 • Fujifilm by chtěl, aby se série XH stala fotoaparátem s jasně odlišným konceptem od řady X-T
 • Řada Fujifilm X-H je určena uživatelům, kteří mají různé účely fotografování a fotografování scén
 • Pouhý rozdíl v designu a provozuschopnosti neumožňuje koexistenci řady X-H a X-T. Fujifilm v současné době tyto problémy studuje

Fujifilm X-T3 za skvělou cenu

Společnost Cinema5D měla také možnost si promluvit s manažerem FujifilmuToshihisouIida, ředitelkou divize Optical and ElectronicImagingDivision. Když už mluvíme o současné situaci, výzvách, kterým čelí průmysl, nedávno ohlášené X-T4, a nadcházejícím zrcadlovým kamerám GFX se středním formátem, tak nejdůležitější informace z tohoto rozhovoru jsou:

 • Vzhledem k vysoké poptávce se v Číně vyrábějí první fotoaparáty Fujifilm X-T4.
 • Vývoj Fujifilm X-T4 je asi rok a půl.
 • Jednotka IBIS je nejtěžší částí výroby v modelu Fujifilm X-T4.
 • Fujifilm v blízké budoucnosti vyrobí dostupnější, menší a lehčí GFX kamery.

Podle uvolnění časové osy kamer Fujifilm také očekáváme, že začátkem roku 2021 budou ohlášeny fotoaparáty Fujifilm X-E4 (X-E5), Fujifilm X-T40 a Fujifilm X-H2. Fujifilm X-T5 bude nejspíš ohlášen později v příštím roce.

Také existují zvěsti, že Fujifilm přeskočí číslování série X-E a bude pokračovat s Fujifilm X-E5 místo X-E4.

Zdroje

Přečtěte si další zajímavé články na webu

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 7. 5. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *