Nejlepší stativ na fotoaparát Fujifilm do 5000 Kč

Nejlepší stativ na fotoaparát Fujifilm do 5000 K

Obrovskou výhodou fotoaparátů Fujifilm je jejich nízká váha a malá velikost. Oproti zrcadlovkám jsou to opravdu maličké fotoaparáty kompaktních rozměrů. A díky velikosti snímače, který je formátu APS-C, mohou být také objektivy menší konstrukce. To z Fujifilm fotoaparátů dělá skvělé foťáky na cesty. A pokud jste krajináři nebo fotíte přírodu, zvířata, či architekturu a hledáte vhodný stativ, tak se vám otvírá obrovká nabídka kvalitních stativů za rozumné ceny. Nemusíte si pořizovat obří těžké stativy ale můžete se zaměřit i na lehčí a kompaktnější stativy, které budou ideální právě na fotoaparáty Fujifilm.

Stativ Joby GorillaPod 3K PRO Kit

Stativ Joby GorillaPod 3K PRO Kit

Stativ Joby GorillaPod 3K PRO Kit je skvělý na cesty a pro akční fotografy, kteří čas od času potřefují foto stativ přichytit například k větvi stromu a nebo k zábradlí. Dříve se prodával pod označením Joby GorillaPod SLR-Zoom. Díky kloubům je stativ opravdu flexibilní ale zároveň bytelný a dobře drží tvar. Mnoho firem se snažilo GorillaPod napodobit ale originál je jen jeden. Navíc nyní máte možnost zakoupit si tento stativ v kitu s kulovou hlavou, která vám usnadní manipulaci a komponování fotografií. Nosnost stativu je až 3Kg, takže není problém na něj upnout Fujifilm fotoaparát i s větším objektivem, mikrofonem a třeba i náhledovým displejem. GorillaPod proslavili zejména vloggeři, kteří si jej oblíbili. Nejznámějším propagátorem GorillaPodu je bezesporu americký YouTuber Casey Neistat. Tento stativ by neměl chybět ve výbavě žádného cestovatele nebo vloggera.

Stativ Joby GorillaPod 1K Kit

Stativ Joby GorillaPod 1K Kit je menší a levnější variantou svého dražšího kolegy Joby GorillaPod 3K PRO. Opět je k dispozici v kitu s kulovou hlavou pro snadnější manipulaci a komponování. Stativ má nostnost cca 1Kg, takže s přehledem unese fotoaparáty Fujifilm i s běžnými zoomy a pevnými ohnisky a ještě budete mít rezervu pro uchycení například mikrofonu. GorillaPod 1K je oblíbený u cestovatelů díky svým kompaktním rozměrům. Bez problémů jej uložíte i do menší fotobrašny nebo fotobatohu. Díky kloubům je i tento stativ velmi flexibilní ale současně bytelný a dobře drží tvar i po upnutí na větev nebo jinou oporu. Cena se pohybuje kolem 1500Kč, takže je stativ dostupný opravdu každému.

Stativ Vanguard VEO 2 204AB

Stativ Vanguard VEO 2 204AB

Stativ Vanguard VEO 2 204AB je hliníkový třísekční tripod s otočnými zámky a pogumovanými nožičkami. Umožňuje 3 polohy nohou – 20°, 45° a 80°. Rychloupínací destička je kompatibilní s Arca Swiss, hlava je opatřena panoramatickou stupnicí a vodováhou. Jedná se o levný a přitom kvalitní stativ, který má nostnost až 6 Kg a výšku lze nastavit až na 135 cm. Transportní výška je 40 cm a váha stativu je necelých 1200 g. Takže jde o poměrně skladný stativ, který je vhodný nejen do ateliéru ale i na cesty do přírody. Cena je příjemná, pořídíte jej totiž za cca 1800Kč.

Stativ Vanguard tripod VEO 2GO 204A

Stativ Vanguard tripod VEO 2GO 204A

Stativ Vanguard tripod VEO 2GO 204A je jakousi legendou mezi stativy určenými pro cestovatele. Maximální nosnost stativu je 3 Kg, což je ideální a stativ je tak vhodný právě pro fotoaparáty Fujifilm. Hmotnost stativu je pouhých 1,15 Kg a reverzní skládání zaručuje skutečně malé transportní rozměry, které jsou pouhých 32 cm. 2sekční teleskopický středový sloupek je flexibilní a díky němu lze stativ postavit až na maximální výšku 150 cm. Stativ Vanguard tripod VEO 2GO 204A je vybaven robustní kulovou hlavou T-45 s velkými ergonomickými knoflíky pro snadnou aretaci. Hlava tohoto stativu umožňuje 90° náklon pro fotografování na výšku. Rychloupínací destička systému Arca-Swiss QS-64 se rychle a efektivně připevňuje k fotoaparátům i kamerám, takže umožňuje pohotové focení – což je na cestách velmi důležité. Cena stativu je cca 1800Kč.

Stativ Manfrotto MK ELES5GY-BH Element Traveller Small

Stativ Manfrotto MK ELES5GY-BH Element Traveller Small je pětisekční hliníkový tripod se třemi úhly nastavení nohou, skvělou a kulovou hlavou a maximální výškou 134 cm. Kulová hlava je vybavena rychloupínací destičkou typu Arca a vodováhou. Nutno dodat, že kulová hlava je precizně provedená, stejně jako celý stativ, a dobře drží na nastavené pozici. Jedná se o stativ, který je předurčen cestovatelům díky kompaktním rozměrům. Lze jej pohodlně složit, kdy středová osa se zasune mezi nohy stativu. Maximální výška rozloženého stativu je 160 cm a hmotnost stativu je 1,8 Kg. transportní výška je pak neuvěřitelných 32 cm. Značka Manfrotto je synonymem kvality a precizního provedení. Cena stativu je kolem 2800 Kč.

Stativ Manfrotto BeFree ONE

Stativ Manfrotto BeFree ONE je doslova ultra-komaktní stativ s kulovou hlavou určený pro fotografy, kteří rádi cestují. Stativ je ve složeném stavu extrémně malý a lehký. Je to až neuvěřitelné, protože délka stativu ve složeném stavu je pouhých 32cm. Pracovní výška stativu po vysunutí středové osy je pak až 130 cm. Maximální doporučené zatížení stativu je 2,5 Kg. Což opět absolutně stačí, protože hmotnost fotoaparátů Fujifilm nedosahuje ani půl kilogramu. Na stativ tak můžeme připevnit fotoaparát osazený i větším objektivem a například i mikrofonem a náhledovým LCD. Součástí balení je transportní obal a rychloupínací destička. Cena stativu je kolem 3400 Kč.

Stativ Velbon Sherpa 4430D

Stativ Velbon Sherpa 4430D patří do nové generace již legendárních stativů kolekce Sherpa. Tento stativ se vyznačuje unikátní pevností, precizním zpracováním použitých materiálů, nízkou hmotností a dostatečně dimenzovaným maximálním zatížením. A kolik tedy tento stativ unese? Jsou to 3 Kg, takže s přehledem unese fotoaparáty Fujifilm i s většími objektivy a stále bude stabilně stát na zemi a nerozhodí jej ani vítr. Stativ je vyroben z lehké slitiny hliníku v kombinaci s komponenty z vysoce kvalitního kompozitního plastu. Stativová hlava je kulová s rychloupínací destičkou. Maximální pracovní výška stativu je 151 cm a složený stativ je pak vysoký 48 cm. Hmotnost stativu je 1300 g. Cena stativu je kolem 3000 Kč.

Stativ Benro Slim TSL08A

Stativ Benro Slim TSL08A

Stativ Benro Slim TSL08A je skladný a lehký stativ jako stvořený pro Fujifilm fotoaparáty. Je vhodný na cesty a všude tam, kam se vám nechce nosit těžké vybavení. Jaká je nostnost tohoto stativu? Jsou to 4 Kg, takže s přehledem unese i několik fotoaparátů Fujifilm X-T4. Pracovní výška stativu je 146 cm, takže je vhodný nejen na cesty pro krajináře ale třeba i do ateliéru. Transportní výška je pak 51 cm a hmotnost stativu je 1200 g. Stativ je tak i poměrně lehký a snadno se přenáší. Cena stativu je kolem 2500 Kč.

Další recenze

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 28. 2. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *