Bezzrcadlovka Fujifilm X-T200

Bezzrcadlovka Fujifilm X-T200

Nový fotoaparát Fujifilm X-T200 je tady! Měli jsme pravdu. Tedy Fuji Rumors měl pravdu a předpovědi nové bezzrcadlovky se vyplnily. Je tu Fujifilm X-T200 s lehkým kompaktním tělem vybavený nově navrženým elektronickým hledáčkem, rychlou detekcí a automatickým ostřením na obličej. Ptáte se na rozlišení? S fotoaparátem Fujifilm X-T200 můžete pořizovat snímky v rozlišení 24,2 Mpx. Zajímavé je také sériové snímání rychlostí 8 fps a záznam videa v kvalitě 4K UHD s limitem 15 minut. 

Fotoaparát za skvělou cenu

Skvělý výstup za všech podmínek

Kombinace všech inovací, nového designu a nových technologií ve fotoaparátu Fujifilm X-T200 umožní fotografům bez ohledu na jejich úroveň dosáhnout svých vysněných fotografických cílů. Váha tohoto CSC fotoaparátu je pouhých 370 g což je o 80 g méně, než u předchozího modelu. Vyslyšena tak byla přání především vlogerů a cestovatelů, kteří chtěli malý komptaktní fotoaparát. Fotoaparát Fujifilm X-T200 se může pochlubit intuitivním a snadným ovládáním, srovnatelným například s moderními chytrými telefony. Fotoaparát má až 3,5x rychlejší zpracování dat, než u předchůdce Fujifilm X-T100. Podařilo se dosáhnout také výrazné redukce rolling shutter efektu (obrazové zkreslení). Dalším vylepšením prošel i systém automatického ostření a to díky bodům fázové detekce. Ty jsou nynínově rozmístěny po celé ploše snímače.

Tři barevné varianty Fujifilm X-T200
Tři barevné varianty Fujifilm X-T200

Výklopný displej

Ovládání je neuvěřitelně snadné a pohodlné i díky 3,5″ výklopnému dotykovém displeji s poměrem stran 16:9. Displej je možné otevírat v úhlech od 0-180° a otáčet v úhlech od -90°do +180°. To ocení především vlogeři, kteří potřebují mít přehled o kompozici ve všech úhlech a to i když sami stojí před fotoaparátem. Potěší také intuitivní a responzivní ovládání různě nastavitelných funkcí fotoaparátu jako jsou jas, ostrost pozadí, efekt filmové simulace nebo poměr stran snímku.

Fujifilm X-T200 s vyklopeným displejem
Fujifilm X-T200 s vyklopeným displejem

Dokonalý AF

S použitím vylepšeného AF a bodů s fázovou detekcí napříč celým snímačem zaostříte rychle a hlavně přesně i při špatném světle. To je další z inovací, která byla zapracována díky prosbám uživatelů předchozího modelu Fujifilm X-T100. Vysokou rychlost ostření oceníte i při ostření na obličej nebo oči u jedntlivce, nebo skupiny. A co je opět velkým přínosem pro vlogery je fakt, že tato funkce funguje i při selfie.

Pomocí automatizované funkce rozpoznávání hlavního objektu (Main Subject Recognition) s využitím sekvenčního snímání (až 8 fps) máte mnohem větší šanci udělat dokonale ostrou fotku i za ztížených podmínek. To, co bylo dříve možné jen u profesionálních fotoaparátů za desítky tisíc, je dnes dostupné za mnohem nižší cenu. Fujifilm X-T200 v tomto směru dopřává lidem vlastnosti profesionálních fotoaparátů.

Filmové simulace, které vám vezmou dech

Společnost Fujifilm se proslavila především výrobou filmů, které se věnovala více jak 86 let. Za tu dobu se stala doslova legendou. Fotografové, kteří se zapsali do historie, vděčí mnohdy Fujifilmu za tak úžasné barvy, které jejich fotkám propůjčila chemie filmů Fujifilm. A tak není divu, že na tomto úspěchu Fujifilm i nadále staví a implementuje do fotoaparátů filmové simulace. I proto máte možnost nastavit si v X-T200 simulaci 11 filmů. Tyto filmové simulace nesou onen slavný rukopis Fuji filmů. Pro ty, kterým 11 simulací nestačí, je zde ještě 20 dalších pokročilých filtrů, které zahrnují např. “Clear filter“.

Fujifilm X-T200 je kompaktní
Fujifilm X-T200 je kompaktní

Točíte? Pak si X-T200 zamilujete!

S novou elektronickou stabilizací, HDR režimem videa a dalšími vestavěnými základními funkcemi pro editaci videí, vám Fujifilm X-T200 nabídne víc, než jen záznam působivých videí ve 4K. Točení se pro vás stane vášní. Výše uvedené funkce dalšími parametry, které stírají rozdíl mezi profesionální kamerou a cenově dostupnější X-T200. Natáčení vlogů nebylo nikdy jednodušší. Na cesty už si nebudete muset brát dvě těla. Stačí vám X-T200 a můžete točit i fotit.

Základem nového režimu elektronické stabilizace je gyroskopický snímač, podporující redukci šumu, který vzniká při otřesech kamery v průběhu natáčení. Fotoaparát je navíc obohacen o novou funkci HDR, díky které se snáze poperete s kontrastními scénami a posléze při postprodukci se vám bude s videem lépe pracovat. To je sen všech vášnivých vlogerů.

Parametry fotoaparátu Fujifilm X-T200

Podle použití: Rodinný , Základní, Pokročilý
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 24,2 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 6000×4000
Poměr stran snímku: 3:2
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ano
Velikost snímače (mm): 23,5×15,7
Zaostřování
Počet AF bodů: 425
Pomocné světlo AF: Ano
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO – minimální citlivost: 100
ISO – maximální citlivost: 51200
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/32000
Bulb: Ano
Fotografování
Expoziční režimy: P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 8 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 2360000
Dioptrická korekce: -4 až +2
Velikost hledáčku: 0,39 “
Zvětšení hledáčku: 0,62 x
LCD
Velikost displeje: 3,5 “
Rozlišení displeje: 2760000
Živý náhled (Live View): Ano
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
Stavový displej: Ne
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/180
Dosah vestavěného blesku: 5 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
Rozlišení videa: 4K UHD (3840×2160)
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 120 sn./s
Obecné
České menu: Ano
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Bezdrátová
Wi-Fi: Ano
Výdrž baterie (sn.): 270 snímků
Rozhraní: USB-C, HDMI micro, Jack 2,5 mm
Typ akumulátoru: NP-W126S
Způsoby napájení: Akumulátor
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Kov, Plast
Rozměry v mm: 121×83,7×55,1
Hmotnost: 370 g
Barva: šedá
Ostatní
Značka: Fujifilm

Last modified: 28. 1. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *