Co všechno vydrží Fujifilm X-T3?

Co všechno vydrží Fujifilm X-T3?

Když jsem ty fotky viděl poprvé, tak jsem si řekl něco jako:”Tyvole, to není možný!” A ono je. V jedné zahraniční skupině na Facebooku se totiž objevila série fotek, kde s X-T3 fotograf fotí na indickém festivalu, kde po sobě hází lidé barevný prášek a Fujifilm X-T3 tam dostává dost zabrat. Nicméně to vypadá, že to X-T3 docela dává a fotograf vypadal spokojeně.

Ty fotky pořídil indický fotograf Sayed Wasi Haider a já od něj dostal svolení fotografie publikovat spolu s příběhem, který se k nim váže.

Co k fotkám Sayed Wasi Haider říká?

Holi, festival barev a příchodu jara. Hravost Radhy a Krišny v uličkách Brijbhoomi, láska ve vzduchu a barvy na těle, všichni zalití něžnými emocemi a zbarvení barvou lásky.

Pokud si chcete tento festival opravdu užít, není lepší místo než Barsana, kde se i dnes Holi festival slaví tradičně a naplno. Všichni jsou tu během svátku pokrytí barvami. Všichni se smějí a užívají si kouzlo festivalu. Zároveň je tento festival opravdovým rájem pro všechny odvážné fotografy. Tedy pro ty, kteří se nebojí bavit se s ostatními a skončit stejně, jako ostatní – tedy pod vrstvou barvy.

Proč by tedy neměl být váš fotoaparát součástí té hry? To je přesně to, co jsem se já, Sayed Wasi Haider, rozhodl udělat. Chtěl jsem zažít festival naplno. Žádné krytky, žádné náplasti, žádné těsnění… Řekl jsem si, že Fujifilm to prostě vydrží. Řekl jsem si, že ten fotoaparát je utěsněný a nemá se mu co stát.

Vždyť ten fotoaparát je přece koncipován do takových situací. Má vydržet podobné zacházení. Není to přece foťák jen do ideálních podmínek, kdy nám počasí přeje, hehrozí žádný déšť a nefouká žádný vítr. Je to foťák pro každého, kdo chce fotit naplno. A tak jsem Fujifilm X-T3 vzal na festival Holi a fotil s ním a bylo to nádherné. Užíval jsem si ty okamžiky, kdy jsem věděl, že se na X-T3 mohu spolehnout i za těch nejtěžších podmínek. Na festivalu jsem fotil 3 dny a fotoaparát mě ani jednou nezklamal.

Kde najdeme tvorbu Sayed Wasi Haidera?

Přečtěte si další zajímavé články na webu

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 2. 4. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *