Jak nainstalovat Presety do Adobe Lightroom?

Jak upravit fotky jednoduše, rychle a hlavně tak, aby jste si zachovali určitý rukopis a vaše fotografie měly jednotný styl? Pokud používáte na úpravu fotografií Adobe Lightroom, tak máte k dispozici možnost používání presetů. Co to presety jsou? Jsou to vlastně sady úprav, které si můžete uložit a pak je použít. Takže když v Adobe Lightroom upravíte nějakou fotografii a úprava se vám líbí, tak si tuto úpravu uložíte a následně ji aplikujete na další fotografii a nebo sérii fotografií. Je to efektnivní metoda úprava, která šetří čas. A navíc presety lze zakoupit od známějších fotografů, díky čemuž můžete nahlédnout pod pokličku jejich stylu postprocesu. Jak si ale presety nainstalovat do Adobe Lightroomu?

Manuální metoda – natažení do složky

Otevřete si Adobe Lightoom, v horním menu rozklikněte položku Edit a následně pak v novém okně v menu vyberte Preferences. Na záložce Presets klikněte na Show Lightroom Presets Folder.

Jak nainstalovat presety do Lightroomu?

Po kliknutí na tuto položku se vám otevře okno, ve kterém vyberete v seznamu složek Settings. To je složka, která obsahuje další složky s presety. V této složce můžete vytvořit další složku a nahrát do ní presety a nebo můžete presety nahrát do již existující složky. Posléze restartujte Lightroom, otevřete si nějakou fotografii, kterou chcete upravovat, přepněte se do Develop modulu a v levém sloupci, v sekci Presety, byste měli vidět nově nainstalované Presety. Pokud na nějaký preset kliknete, tak se vám fotografie upraví.

Jak nainstalovat presety v Lightroom CC 2018?

Pokud máte LR CC 2018, tak stačí přejít do Develop modulu a zde kliknout v sekci Presets v levé části programu na tlačítko + a pak zvolit Import presets. Následně najdete presety na svém PC a naimportujete. Nyní je již můžete používat k úpravám fotografií.

Jak nainstalovat presety v Lightroom 4, 5, 6 & CC 2017 ve Windows?

 1. Otevřete Lightroom
 2. Zvolte Edit – Preferences – Presets
 3. Klikněte na Show Lightroom Presets Folder
 4. Dvakrát klikněte na Lightroom
 5. Dvakrát klikněte na Develop Presets
 6. Nakopírujte složku s vašimi presety do složky Develop Presets
 7. Restartujte Lightroom

Jak nainstalovat presety v Lightroom 4, 5, 6 & CC 2017 na Macu?

 1. Otevřete Lightroom
 2. Zvolte Edit – Preferences – Presets
 3. Klikněte na Show Lightroom Presets Folder
 4. Dvakrát klikněte na Lightroom
 5. Dvakrát klikněte na Develop Presets
 6. Nakopírujte složku s vašimi presety do složky Develop Presets
 7. Restartujte Lightroom

 

 

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 14. 1. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *