Fujifilm X-T4 přijde v březnu – bude mít IBIS a video 6K/60P?

Fujifilm X-T4

FujiRumors právě zveřejnil zprávu o tom, že nástupce X-T3 bude oznámen zřejmě v březnu. Takže po roce a půl od představení X-T3 tu budeme mít X-T4.

Nástupce X-T3 zveřejněn v březnu?

Spekulovalo se o tom, že nástupce Fujifilm X-T3 by mohl být oznámen již v lednu – nokishita registrovali označení FF190004, což by měla být X-T4. Nyní to spíš vypadá na březen. I tak je to ale poměrně krátká doba od uvedení X-T3 na trh.

Nokishita teď potvrzuje registraci X-T4 na 4. února (spolu s X100V a třetí kamerou, o které se zatím neví, co bude zač)

Na FujiRumors tvrdí, že tato informace je už ověřena několika zdroji a je to prý už jistojisté. Takže přátelé, je to tady. V březnu tu na 99% máme nový foťák, kterým bude Fujifilm X-T4. Případně se ještě můžeme dočkat označení Fujifilm X-T3s apod. A pozor, dobrá zpráva pro ty, kteří na Fuji točí. Nové tělo bude mít zřejmě IBIS!

Zas takové překvapení to není, protože na povrch prosakovaly informace o tom, že u Fuji se na stabilizaci čipu usilovně pracuje. Cílem bylo zmenšit IBIS tak, aby se vešel i do menších těl, než je X-H1. A teď to vypadá tak, že se to zřejmě povedlo a IBIS bude i v “X” řadě.

Mise splněna. IBIS se nyní stane součástí další řady fotoaparátů, tedy i řady X!

Na FujiRumors se spekulovalo take o tom, že X-T4 by měla mít video v rozlišení 6K/60P. Tuto informaci tam teď vyvracejí. Ale nechme se překvapit…

Last modified: 9. 1. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *