Jak si upravit Q menu?

Fotoaparáty Fujifilm řady X a GFX má tlačítko Q, kterým se dostanete do rychlého G menu – Quick menu. V tomto okně najdete tabulku s 16 předem nadefinovanými funkcemi, které můžete pomocí Q menu rychle měnit a podle libosti upravovat. Věděli jste ale, že upravit si můžete i samotný obsah tohoto menu a pořadí ikon s funkcemi?

Jak si upravit Q menu?

U všech modelů fotoaparátů značky Fujifilm lze úpravu Q menu provést tak, že stisknete a chvíli podržíte tlačítko Q v režimu fotografování. Pak už si dle libosti můžete měnit obsah tohoto menu.

Jaké funkce mohu být v Q menu?

Do Q menu si můžete nastavit řadu funkcí, jako jsou změna velikosit snímku, změna kvality snímku, filmové simulace, efekt zrnitosti, barevný chromatický efekt, dynamický rozsah, vyvážení bílé, zvýraznění tónu, potlačení tón, barvu, doostřování, odstranění šumu, vybrat vlastní nastavení C, režim ostření, nastavení detekce obličeje, asistent ručního ostření, režim dotykového displaye, samospoušť, měření expozice, typ závěrky, redukce blikání, citlivost, nastavení funkce blesku, kompenzaci blesku, režim videa, nastavení hlasitosti mikrofonu, jas EVF/LCD, barvu EVF/LCD.

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 7. 1. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *