Aktuální nabídka filmových simulací u fotoaparátů Fujifilm

Mnoho majitelů fotoaparátů Fujifilm přiznává, že jedním z argumentů pro koupi Fuji byla právě možnost fotit přímo do .jpg s využitím filmové simulace. Fuji má filmové simulace vymazlené a skutečně se v určitých situacích velmi podobají klasickým fotkám z analogu. Díky tomu pak fotografům odpadá práce s postprocesem, jelikož .jpg jsou skutečně použitelné tak, jak je “vyplivne” foťák.

Legendární filmy

Mnozí si jistě pamatují legendární kinofilmy Velvia, Provia a nebo Acros. Byly to filmy, kna které fotily miliony fotografů po celém světě. Krajináři milovali barvy z Velvie, portrétní fotografové zase vzdychali blahem nad barvami Provie. Právě na těchto legendách postavila Fuji i své nové filmové simulace a tak není divu, že slaví takový úspěch. Navíc výstup .jpg fotoaparátů Fujifilm je na velmi vysoké úrovni, kterou bychom u konkurenčních značek hledali jen těžko. Jpg z Fuji vynikají svou ostrostí, krásným vykreslením detailů, nízkým šumem na vyšší ISO a úžasnými barvami, které dokonale simulují zmíněné filmy. Někteří fotografové, kteří byli dřív zvyklí na černobílou fotku a fotky si vyvolávali doma v komoře, se díky Fuji zase vrátili k focení a tvrdí, že profil Acros je přesně to, co hledali – je nejvíc podobný klasickým nazvětšovaným černobílm fotkám.

Aktuálně dostupné filmové simulace

  • Provia/Standard – Provia je klasika, která je známá svým jemným podáním barev a která není přehnaně kontrastní. Skvěle se hodí na fotografování portrétů a nebo krajin.
  • Velvia/Živé – Velvia je další legenda, kterou zbožňovali krajináři. Tato simulace má výraznější a více saturované barvy.
  • Astia/Nižší – Astia má méně saturované podání barev a opět lehce potlačený kontrast.
  • Classic Chrome – Ještě více desaturované barvy a jemný kontrast v detailech.
  • PRO Negative High – Filmová simulace s vyšším kontrastem.
  • PRO Negative Standard – Filmová simulace s nižším kontrastem a lehce desaturovaná oproti předchozí simulaci.
  • ETERNA/KINO – Filmová simulace nabízející vyšší dynamický rozsah, nižší kontrast a jemné podání barev.
  • Acros – Filmová simulace pro černobílé fotografie, která simuluje stejnojmenný film. Jedná se o dokonalou simulaci, která není pouhým desaturováním ale upravuje také kontrast.
  • Monochromatický – Desaturace do černobílé.
  • Sépie – Sépie je Sépie a pokud do ní fotíte, tak nám prosím zašlete na e-mail ukázkovou fotku 🙂

Výše zmíněné filmové simulace se aktuálně všechny nacházejí pouze ve fotoaparátech X-H1 a X-T3. Je ale možné, že nový firmware je přinese i do dalších fotoaparátů. Všechny simulace si můžete dále upravovat – můžete snížit kontrast, přidat zrno atd.

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 1. 2. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *