Jak na mapování tlačítek?

Mapování tlačítek je skvělá funkce, která vám usnadní život a fotografování s Fujifilm fotoaparáty bude díky ní ještě radnostnější. K mapování slouží speciální tlačítka s názvem “Fn”. U různých modelů Fujifilm fotoaparátů jsou různé možnosti mapování a často se v detailech liší. Postup, jak si namapovat tlačítka je ale zpravidla dost podobný.

Co vlastně znamená mapování tlačítek?

Mapování tlačítek je vlastně přiřazení určitých funkcí tlačítkům nebo otočným voličům na těle fotoaparátu. Díky tomu si například na roler můžeme “namapovat” korekci expozice, změnu hodnot ISO, změnu clony apod. Podle libosti si tak můžeme vpodstatě upravit ovládací prvky fotoaparátu tak, aby nám maxmimálně vyhovovali a ovládání bylo zcela intuitivní. Při mapování tlačítek a otočných voličů musíme dbát na to, abychom si nevyřadili defaultně nastavené funkce, případně tyto funkce musíme namapovat na jiná tlačítka.

Jak na mapování tlačítek?

Mapování tlačítek se liší model od modelu. U některých modelů stačí dlouze podržet tlačítko v režimu fotografování a zpravidla se otevře okno s možností namapování funkcí. Pak stačí vybrat z nabídky funkci, kterou chcete přiřadit danému tlačítku a potvrdit.

U některých modelů není možné tak jednoduše tlačítka namapovat a budete muset zabrouzdat do menu. Konkrétně pak do Menu – Nastavení tlačítek/kruhových ovladačů – Nastavení funkce FN.

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 1. 2. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *