Jak vytvořit novou složku na SD kartě ve fotoaparátu?

Mezi nejčastější dotazy začínajících Fujistů patří právě tento – jak vytvořit novou složku na SD kartě ve fotoaparátu? Možná se ptáte, proč mít na SD kartě více složek? Tuto funkci využívají především profesionální fotografové, kteří si tak rozdělují zakázky do přehledných složek ale využít ji můžete i na dovolené, kdy si jednotlivé dny můžete pěkně rozdělit na jednotlivé složky. Zkrátka je to užitečná funkce, kterou všem doporučujeme vyzkoušet. Přehledné složky pak oceníte doma při editaci.

Funkce umožňující vytvářet si na SD kartě složky přímo přes fotoaparát nebyla u fotoaparátů Fujifilm od začátku. Příšla teprve s updatem firmwaru pro modely Fujifilm X-T2 a Fujifilm X-H1 a postupně se rozšířila i do dalších modelů. Nyní tuto skvělou funkci můžeme najít u profi modelů jako jsou  v GFX 50s, GFX 50r, X-H1, X-T2, X-T3, X-Pro 2 a X-Pro 3.

Jak vytvořit novou složku na SD kartě?

Vytvoření nové složky na SD kartě je poměrně jednoduché. Stačí si otevřít menu a tam pak zvolit Menu – Klíč – Nastavení ukládání dat – vybrat složku – Vytvořit novou složku. Zde si pak můžete vytvořit název dané složky a vše pak potvrdíte pomocí “Nastavit”. Pokud ve výpisu složek novou složku neuvidíte, tak se nelekejte. Vytvoří se s prvním vyfotografovaným snímkem, který se již uloží do nové složky. Pak již uvidíte mezi složkami také novou složku.

Mezi složkami lze přepínat a tak si je můžete vytvořit i dopředu. Na zakázce pak můžete jednotlivé produkty nebo kolekce fotit do různých složek. Pokud v jeden den fotíte více zakázek, tak si můžete pomocí složek jednotlivé zakázky rozdělit.

Připojte se do naší skupiny na Facebooku – sledujte stránky na Facebooku – sledujte Instagram

Last modified: 7. 1. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *